تبلیغات
news - بیوگرافی دنیل جیکوب رادکلیف

بیوگرافی دنیل جیکوب رادکلیف

نویسنده :امیررضا
تاریخ:سه شنبه 14 تیر 1390-08:18 ب.ظ

دنیل جیکوب رادکلیف (Daniel Jacob Radcliffe) متولد 23 جولای 1989 (یک مرداد 1368) و بازیگر انگلیسی تبار فیلم های سینمایی، تلویزیونی و تئاتر است. وی بیشتر از همه به خاطر بازی نقش هری پاتر در پنج فیلم اول بر اساس رمان پرفروش مجموعه کتاب های هری پاتر مشهور شده است و قرار است در سه قسمت آخر هم بازی کند
رادکلیف در بیمارستان ملکه شارلوت در جنوب لندن واقع در انگلستان به دنیا آمد و تنها فرزند آلن رادکلیف و مارشا گرشام است. پدرش نماینده ادبی است و مادرش بازیگردان است که در فیلم های مختلفی برای BBC مثل رازهای بازرس لینلی و فیلم جدید تا بهت نخوردم برو کنار کار کرده است. رادکلیف برای اولین بار در سن پنج سالگی به بازی کردن علاقمند شد. در دسامبر 1999 اولین بازی خود را در دومین نسخه فیلم تلویزیونی دیوید کاپرفیلد اثر چارلز دیکنر از شبکه BBC انجام داد که نقش کودکی کاراکتر اصلی را بازی کرد.
در سال 2000، وقتی که دیوید هیمن تولیدکننده فیلم های هری پاتر بازی دنیل را در نمایش سنگ هایی در جیبش را در لندن دید، از او خواست تا برای آزمون بازیگری نقش هری پاتر شرکت کند. در ماه آگوست همان سال، بعد از انجام چندین آزمون مختلف، او برای بازی در بزرگترین اقتباس تاریخ سینما از مجموعه کتاب های موفق و پرجایزه ی جی.کی.رولینگ انتخاب شد. رولینگ شخصا انتخاب او را تایید کرد و گفت: “وقتی فیلم تست بازی دن رادکلیف رو دیدم، فکر کردم که کریس کلموبس هری پاتری از این بهتر نمیتونه پیدا کنه.” رادکلیف در سال 2001 اولین بازی خود را در نقش دوم همبازی پریس براسنان در خیاط پاناما ایفا کرد و فیلم اول هری پاتر، هری پاتر و سنگ جادو اواخر همین سال اکران شد.
علاوه بر این، رادکلیف در چهار اقتباس بعدی فیلم های هری پاتر بازی کرد: هری پاتر و تالار اسرار (2002)، هری پاتر و زندانی آزکابان (2004)، هری پاتر و جام آتش (2005) و هری پاتر و محفل ققنوس (2007). او برای فیلم ششم و هفتم هم قرارداد بسته است. هری پاتر و شاهزاده دورگه که فیلمبرداری آن از سپتامبر 2007 شروع شد، در 21 نوامبر 2008 اکران خواهد شد . هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت اول و دوم هم انتظار می رود در 2010 و 2011 اکران شوند. فیلم های هری پاتر جزو پرفروش ترین های باکس آفیس در سطح جهان بوده اند.

در سال 2002، رادکلیف به عنوان بازیگر مهمان در تئاتر وست اند لندن به نام بازی که نوشته بودم به کارگردانی کنت برانا (که به همراه رادکلیف در هری پاتر و تالار اسرار همبازی بودند) شرکت کرد. در سال 2006، تغییر خود را از بازیگر کودک به بازیگری بزرگسال شروع کرد و درمجموعه تلویزیونی Extras در نقش خودش بازی کرد، بعد از آن هم فیلم درام استرالیایی پسران دسامبر را بازی کرد. این فیلم که تنها در شش هفته فیلم برداری آن به طول انجامید، در امریکای شمالی توسط کمپانی وارنر براز در 14 سپتامبر 2007 اکران شد. رادکلیف با یک مربی زبان حدود شش ماه کار کرد تا لهجه استرالیایی بگیرد. او این نقش را بیشتر برای این قبول کرد که می خواست در فیلمی ظاهر شود که در نقش مکمل باشد تا نقش مرکزی و اصلی. بعد از آن رادکلیف در 27 فوریه 2007 در بازسازی نمایش اکوس، نوشته ی پیتر شفر در نقش آلن استرنگ، پسر اصطبل داری که با اسب ها مشکل روانی دارد ایفای نقش کرد.
این نقش در سطح وسیعی توجه رسانه ها را به خود معطوف کرد و باعث فروش سرسام آور دو میلیون پوندی آن شد که البته رادکلیف در این نمایش عریان ظاهر شده بود. بازی رادکلیف توسط منتقدین بسیار مورد تحسین قرار گرفت بطوریکه اکثر منتقدان تحت تاثیر ظرافت و عمق بازی او بر خلاف نقش همیشگی اش قرار گرفتند. آخرین اجرای رادکلیف در اکوس 9 جوون 2007 بود. بعد از آن این تئاتر در سال 2008 به نیویورک هم راه پیدا کرد و رادکلیف نقش آلن استرنگ را به همراه ریچارد گریفتز دوباره بازی کرد. ریچارد گریفتز در لندن هم در این نمایش همبازی رادکلیف بود که در مجموعه هری پاتر هم نقش ورنون دورسلی را بازی می کند. دنیل گفته بود که نسبت به اجرای مجدد این بازی در برادوی امریکا دچار استرس شده است زیرا بینندگان امریکایی از لندنی ها دقیق تر هستند.
در تابستان 2007 در فیلم درام جک، پسر من در شبکه ITV بازی کرد. این فیلم بر اساس شعر رودیارد کیپلینگ بود و در روز یادبود جنگ در سال 2007 در بریتانیا پخش شود و در سال 2008 هم در ایالات متحده پخش شد. در این فیلم رادکلیف نقش جک کیپلینگ سرباز و فرزند رودیارد کیپلینگ نویسنده را در طی جنگ جهانی اول بازی کرد. او در مورد نقشش گفت:

برای اکثر کسانی که در سن و سال من هستند، جنگ جهانی اول فقط یکی از درس های کتاب تاریخ هست. اما من همیشه شیفته ی این موضوع بودم و فکر میکنم مسائل امروز از همان اتفاق سرچشمه می گیرند.

رادکلیف در سن 16 سالگی اولین نوجوانی بود که خارج از خانواده سلطنتی بریتانیا، پورتره اش در گالری پورتره ملی بریتانیا قرار گرفت. در 13 آوریل 2006، استورات پیرسون رایت، پورتره او را کشید و به عنوان افتتاحیه جدید تئاتر ملی سلطنتی برای اولین بار رونمایی شد و بعد از آن به گالری پورتره ملی بریتانیا منتقل شد و در آنجا ماند. رادکلیف در زمان طراحی پورتره، چهارده ساله بود
ر 9 جولای 2007، رادکلیف و دوستان بازیگر هری پاتری اش، روپرت گرینت و اما واتسون اثر دست ها، پاها و چوب دستی های خود را در تئاتر چینی گروامن در هالیوود منقوش کردند.

در 28 دسامبر 2007، نیویورک تایمز گزارش کرد که قرار است رادکلیف نقش دن الدن، عکاس خبری مرحوم را در فیلم زندگی وی با عنوان سفر بازی کند. کتی، مادر الدن، شخصا رادکلیف را برای این نقش انتخاب کرد. پیش از رادکلیف هیث لجر، رایان فیلیپ و ژواکین فینکس توسط وی رد شده بودند. او در مورد رادکلیف گفت: “پر از انرژی و شوخ طبعی است، مانند پسرم.”
رادکلیف قبلا در مدرسه پسرانه ساسیکس هاوس درس می خواند و برای امتحانات درجه AS خود به مدرسه شهر لندن رفت. او در سه مرحله از آزمون AS خود رتبه A را کسب کرد که در 2006 برگزار شد، اما بعد از آن تصمیم گرفت برای مدتی استراحت کند و از درس فاصله بگیرد.

او بیس گیتار می نوازد و آن را از گری الدمن آموخته است. طرفدار موسیقی پانک راک است و از گروه های مختلفی خوشش می آید. از *** Pistols گرفته تا Arctic Monkeys و اخیرا هم Hard-Fi، Jack Penate و Kate Nash را گوش می دهد. ولی گروه محبوبش The Hold Steady است. در ضمن طرفدار تیم فوتبال باشگاه فولهام هم است. سر صحنه در اوقاتی که ضبط نیست برای پر کردن وقتش تنیس بازی می کند و با بقیه بازیگرها ویدیو گیم بازی می کند. دوستی صمیمی با روپرت گرینت، اما واتسون، تام فلتون و گری الدمن دارد.

رادکلیف در سال 2006 در لیست ثروتمندان مجله ساندی تایمز قرار گرفت که ثروث شخصی او را چیزی حدود 14 میلیون پوند تخمین زده بودند که تبدیل به ثروتمندترین نوجوان بریتانیا شد. بار دیگر هم در سال 2007 در لیست ثروتمندان قرار گرفت که در رتبه 13م جوانان ثروتمند بریتانیا با احتساب 17 میلیون پوند ثروت قرار گرفت. او گفته است برای اولین فیلم هری پاتر 250 هزار پوند دستمزد گرفته است و برای چهارمین فیلم 5.6 میلیون پوند و بیش از 8 میلیون پوند هم برای هری پاتر و محفل ققنوس دستمزد داشته است. با وجود ثروتمند بودنش گفته است که ذائقه گرانقیمتی ندارد. او گفته که بیشتر از همه به کتاب خواندن علاقه دارد که کتاب های بسیاری هم خوانده است. رادکلیف به عنوان حامی بسیاری از موسسات خیریه عمل می کند، مثل موسسه خیریه کودکان دملزا در سیتینگبورن که از طرفدارانش خواسته است به جای کادو فرستادن برای روز تولدش، به این موسسه خیریه کمک کنند. در فوریه 2005، دنیل تی شرت هاگوارتزی خودش را که امضا کرده بود در حراجی خیریه به نفع قربانیان حادثه سونامی سال 2005 فروخت. تی شرت او بخشی از حراجی لباس های هنرمندان برای جمع آوری اعانه به موسسه خیریه بازسازی سریلانکا بود. او این تی شرت را در طی فیلمبرداری فیلم هری پاتر و جام آتش پوشیده بود. این تی شرت فقط به عوامل و بازیگران فیلم داده شده بود. تی شرت او به قیمت 520 پوند یعنی 995 دلار فروخته شد.او طرفدار سرسخت بازی کریکت است و در بازی انگلیس در برابر هند برای 18مین سالگرد تولدش شرکت کرد.
دنیل وقتی به سن 18 سالگی رسید گفت:

من نمیخوام مثل اون آدم هایی باشم که تا 18 سالشون شد میرن یک مجموعه ماشین اسپورت یا یه همچین چیزهایی واسه خودشون میخرن. فکر نمیکنم معقول باشه که ولخرجی کنم. چیزهایی که من دوست دارم بخرم قیمتش از 10 پوند هم بالاتر نمیشه. کتاب و CD و DVD.

فهرست آثار بازی کرده

فیلم ها

سال عنوان نقش
2001 خیاط پاناما مارک پندل
هری پاتر و سنگ جادو هری پاتر
2002 هری پاتر و تالار اسرار
2004 هری پاتر و زندانی آزکابان
2005 هری پاتر و جام آتش
2007 هری پاتر و محفل ققنوس
پسران دسامبر مپز
2008 هری پاتر و شاهزاده دورگه هری پاتر
2009 سفر دنیل رابرت الدن
2010 هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت اول هری پاتر
2011 هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم

تلویزیون

1999: دیوید کاپرفیلد در نقش کودکی دیوید کاپرفیلد
2005: Foley and McColl: This Way Up در قنش ترافیک واردن/خودش
2006: Extras در نقش Boy Scout/ خودش
2007: جک، پسر من در نقش جک کیپلینگ

تئاتر

2002: نمایشی که من نوشته ام در نقش مهمان (تئاتر وست اند، تئاتر ویندوم)
2007: اکوس در نقش آلن استرنگ (تئاتر وست اند، تئاتر گیلگود)
2008: اکوس در نقش آلن استرنگ (تئاتر برادوی، تئاتر برادوهورست)

جوایز برنده شده

نامزد شده

2008

جایزه بهترین بوسه جوایز فیلم 2008 MTV {به همراه کتی لونگ}
بهترین اجرای بازیگر نوجوان (جوایز Saturn)
بهترین بازیگر (جوایز Empire)
2006

بهترین بازیگر جوان (جوایز Broadcast Film Critics Association)
بازیگر سال (AOL Moviefone Moviegoer جوایز)
بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین قهرمان (جوایز فیلم MTV)
بهترین گروه سر صحنه (با اما واتسون و روپرت گرینت در جوایز فیلم MTV)
2005

بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین بازیگر جوان (جوایز Broadcast Film Critics Association)
2003

بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین بازی جمعی (جوایز جامعه منتقدین فیلم Phoenix)
بهترین صحنه فراموش نشدنی (از صحنه “نبرد هری و باسیلیسک” در هری پاتر و تالار اسرار) (جوایز American Moviegoer)
2002

بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین بازیگر جوان (جوایزه جامعه منتقدین فیلم Broadcast)
بهترین بازیگر مرد (جوایز فیلم MTV)
بهترین تازه وارد (جوایزه جامعه منتقدین فیلم Phoenix)
بهترین تازه کار (به همراه اما واتسون و روپرت گرینت در جوایز Sony Ericsson Empire)
بازیگر برجسته (جوایز American Moviegoer)
بهترین اجرای فیلم جدید: بازیگر اصلی (جوایز بازیگر جوان)
بهترین بازی دسته جمعی (به همراه اما واتسون و روپرت گرینت در جوایز بازیگر جوان)
برنده شده ها

2008

تازه وارد سال لندن (جایزه انتخاب تئاتر انگلیس Whatsonstage.com)
2007

بهترین بازیگر مرد (جایزه سینما ملی انگلیس)
2006

بهترین بازیگر (جایزه بلژیکی Cine)
بهترین ستاره فیلم مرد (طلایی): جوایز Otto 2006
بهترین بازیگر فیلم (جوایژ ژانر علمی تخیلی SyFy Portal)
2005

بهترین بازیگر جوان (جوایژ ژانر علمی تخیلی SyFy Portal)
2004

ده کودک ستاره برتر (تلویزیون آلمانی RTL)
بهترین بازیگر مرد (جوایزه کانال ستاره ژاپنت Star Channel)
بهترین دبیرستانی موفق (به انتخاب بینندگان زیر 16 سال برنامه جوایز Relly)
استعداد جوان سال (جوایز هنرمندان ITV)
بهترین بازیگر فیلم (جوایز کودکان فیلم فیلیپین K-Zone)
بهترین بازیگر ستاره فیلم (جایزه انتخاب کودک هلند)
2003

بهترین بازیگر جوان (جوایژ ژانر علمی تخیلی SyFy Portal)
بهترین بازیگر (جوایز سینما ژاپنت Roadshow Cinema Grand Prix)
2002

شخصیت برتر سال (تایم کودکان)
استعداد جوان برجسته (جوایز Showbusiness)
2001

نوع مطلب : all about harry potter 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Generic cialis
جمعه 16 آذر 1397 08:14 ق.ظ

You actually revealed it exceptionally well!
prix de cialis we recommend cialis best buy cialis coupon cialis flussig cialis official site cialis 5mg billiger buy cialis online cheapest cialis 20mg chinese cialis 50 mg where do you buy cialis
buy cialis us pharmacy
پنجشنبه 15 آذر 1397 01:05 ب.ظ

Thanks. A lot of posts.

get cheap cialis comprar cialis navarr cialis arginine interactio buying cialis overnight cialis tablets for sale how to buy cialis online usa legalidad de comprar cialis cialis generico in farmacia cialis online deutschland cialis 5 mg para diabeticos
buy tadalafil
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:59 ب.ظ

Whoa lots of good material.
cialis kaufen bankberweisung cialis for sale south africa cialis 5 effetti collaterali cialis canada cialis rezeptfrei sterreich estudios de cialis genricos buying cialis in colombia cialis coupons are there generic cialis buying cialis overnight
Buy cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:20 ق.ظ

Awesome information. Thanks a lot.
cialis 5mg cialis e hiv cialis purchasing cialis billig cialis free trial 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis uk buying cialis on internet acheter du cialis a geneve buying cialis in colombia
buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 05:12 ب.ظ

Very good info. Kudos.
cialis 5 mg scheda tecnica buy cheap cialis in uk cialis bula prezzo cialis a buon mercato tadalafil generic cialis generico lilly cialis e hiv order a sample of cialis cialis manufacturer coupon we use it 50 mg cialis dose
Buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 05:54 ق.ظ

You made your position extremely clearly!.
cialis super acti 200 cialis coupon generic cialis in vietnam cialis 50 mg soft tab rezeptfrei cialis apotheke cialis 5mg prix cialis dose 30mg when will generic cialis be available get cheap cialis tarif cialis france
Generic cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 05:50 ب.ظ

Seriously a good deal of terrific data!
cialis et insomni achat cialis en suisse prices on cialis 10 mg how does cialis work viagra cialis levitra cialis en 24 hora free cialis prix de cialis cialis billig cialis prezzo di mercato
Cialis pills
دوشنبه 12 آذر 1397 05:35 ق.ظ

Amazing postings. Regards!
generic for cialis we like it cialis price cialis bula low dose cialis blood pressure only now cialis for sale in us only now cialis 20 mg recommended site cialis kanada cialis coupons printable cialis pills boards cialis 20 mg cut in half
Cialis prices
یکشنبه 11 آذر 1397 05:19 ب.ظ

Info clearly applied.!
sialis prezzo di cialis in bulgaria where to buy cialis in ontario canadian drugs generic cialis dosagem ideal cialis cialis pills price each brand cialis nl precios cialis peru cialis from canada order generic cialis online
buy cialis pills online
یکشنبه 11 آذر 1397 05:10 ق.ظ

Nicely put, Thanks!
we recommend cialis info generic cialis levitra only now cialis 20 mg cialis en mexico precio cialis flussig cialis vs viagra safe site to buy cialis online cialis professional from usa cialis generique cialis 20 mg best price
buy cialis cheap
شنبه 10 آذر 1397 05:49 ب.ظ

You definitely made the point.
venta de cialis canada generic low dose cialis prescription doctor cialis only now cialis for sale in us compare prices cialis uk cialis tablets australia cialis generico milano cialis canada on line cialis generique 5 mg we choice free trial of cialis
buy cialis
شنبه 10 آذر 1397 04:47 ق.ظ

Nicely put, Regards!
cialis qualitat cialis dosage amounts prezzo cialis a buon mercato cialis mit grapefruitsaft tadalafil 20 mg free generic cialis low dose cialis blood pressure viagra or cialis the best choice cialis woman cialis 20 mg cut in half
buy generic cialis pills
جمعه 9 آذر 1397 05:31 ب.ظ

Nicely put. Thanks!
no prescription cialis cheap online prescriptions cialis no prescription cialis cheap cialis patentablauf in deutschland cialis generique tadalafil cialis 20 mg best price low dose cialis blood pressure cialis 5 mg scheda tecnica generic cialis 20mg uk
Generic cialis
جمعه 9 آذر 1397 05:46 ق.ظ

Nicely put, With thanks!
cialis savings card cialis 5 mg scheda tecnica prices on cialis 10 mg cialis 5 mg scheda tecnica cialis rckenschmerzen cialis prices in england non 5 mg cialis generici brand cialis generic legalidad de comprar cialis cialis en mexico precio
buy generic cialis pills
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:26 ب.ظ

Awesome tips. Thank you!
cialis rezeptfrei sterreich 40 mg cialis what if i take cialis herbs cialis billig cialis taglich prices on cialis 10 mg legalidad de comprar cialis online prescriptions cialis tadalafil tablets click here to buy cialis
Generic cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:37 ق.ظ

You have made your stand extremely nicely..
cialis 5mg achat cialis en itali acquisto online cialis tadalafil 5mg cialis 10mg prix pharmaci prices on cialis 10 mg cialis kaufen bankberweisung cialis australia org online prescriptions cialis we like it cialis price
buy cialis online no prescription
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:37 ب.ظ

Awesome info. Thanks a lot.
prix cialis once a da generic cialis 20mg tablets price cialis best cialis rckenschmerzen cialis from canada cialis 20mg preis cf canadian discount cialis pastillas cialis y alcoho buying brand cialis online ou trouver cialis sur le net
Cialis generic
چهارشنبه 7 آذر 1397 06:01 ق.ظ

You explained this very well!
trusted tabled cialis softabs price cialis per pill online cialis buying cialis on internet cialis for sale low cost cialis 20mg cialis generico postepay the best site cialis tablets cialis prezzo al pubblico click now buy cialis brand
buy tadalafil online
سه شنبه 10 مهر 1397 10:02 ب.ظ

Thank you! A lot of postings!

what is cialis buy cialis online cheapest prix cialis once a da get cheap cialis female cialis no prescription only best offers cialis use tadalafilo cialis generico in farmacia acquistare cialis internet buy brand cialis cheap
cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 10:33 ب.ظ

Terrific data. Thanks a lot!
cialis prezzo in linea basso order generic cialis online cialis generico milano order cialis from india cialis from canada tadalafil 20 mg prix de cialis only here cialis pills cialis generico milano we use it cialis online store
canada online pharmacy
یکشنبه 1 مهر 1397 03:05 ق.ظ

Amazing postings. Kudos.
buy viagrow drugs for sale in mexico canadian discount pharmacies in ocala fl pharmacy canada 24 canadian pharmacy safe canadian online pharmacies discount canadian pharmacies trust pharmacy canada canadian rx trust pharmacy canadian
http://cialisvbuy.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:07 ق.ظ

With thanks. I like it!
cialis canada on line cialis 5 mg cialis online venta de cialis canada buying brand cialis online cuanto cuesta cialis yaho cialis 10 doctissimo online cialis cialis 20 mg best price venta de cialis canada
http://viagravipsale.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 03:58 ب.ظ

Awesome postings. Thanks a lot!
tadalafil cialis para que sirve cialis reviews comprar cialis navarr no prescription cialis cheap venta de cialis canada cialis dosage amounts cialis diario compra cialis canada tesco price cialis
canada online pharmacies medication
چهارشنبه 14 شهریور 1397 07:00 ق.ظ

Perfectly voiced certainly. !
online pharmacies in usa canadian pharmacy viagra canada online pharmacy canadian medications canada medication pharmacy onesource how safe are canadian online pharmacies northwest pharmacies online online pharmacy canada canadian pharmacy cialis
cialisvus.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:54 ق.ظ

This is nicely put. .
where to buy cialis in ontario cialis mit grapefruitsaft when can i take another cialis order cialis from india cialis usa cost free generic cialis i recommend cialis generico cialis authentique suisse cialis therapie when can i take another cialis
http://viagraessale.com/
یکشنبه 11 شهریور 1397 05:37 ب.ظ

Helpful info. With thanks.
generic cialis at walmart cialis rezeptfrei cialis kamagra levitra order generic cialis online cialis pills in singapore cialis 30 day sample cialis australia org bulk cialis callus cialis generic tadalafil buy
buy viagra in china
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:24 ق.ظ

Nicely voiced without a doubt. !
buy viagra onlines cheap sildenafil uk how to buy viagra without seeing a doctor buy viagra sildenafil online buy viagra online cheap sildenafil generic price where to buy viagra without a prescription rx pharmacy viagra can you buy viagra at the store viagra buy no prescription
cialis by mail in us
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:04 ب.ظ

You said it very well..
buy generic cialis buy cialis uk no prescription buy online cialis 5mg tadalafil 10 mg tadalafil generic cialis 30 day trial coupon safe dosage for cialis ou trouver cialis sur le net brand cialis nl can i take cialis and ecstasy
Cialis generic
دوشنبه 7 خرداد 1397 09:35 ق.ظ

Beneficial content. Kudos!
tadalafilo sublingual cialis online cialis en 24 hora cialis generique cialis 20mg calis side effects of cialis cialis pills price each prices for cialis 50mg tadalafil 10 mg
Cialis canada
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 10:16 ق.ظ

You actually mentioned this wonderfully!
cialis tadalafil online cialis 10 doctissimo cialis taglich cialis 20mg preis cf cialis for sale cialis australian price rx cialis para comprar rezeptfrei cialis apotheke viagra cialis levitra the best site cialis tablets
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo

Best Cod Music

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ