تبلیغات
news - بیوگرافی دنیل جیکوب رادکلیف

بیوگرافی دنیل جیکوب رادکلیف

نویسنده :امیررضا
تاریخ:سه شنبه 14 تیر 1390-09:18 ب.ظ

دنیل جیکوب رادکلیف (Daniel Jacob Radcliffe) متولد 23 جولای 1989 (یک مرداد 1368) و بازیگر انگلیسی تبار فیلم های سینمایی، تلویزیونی و تئاتر است. وی بیشتر از همه به خاطر بازی نقش هری پاتر در پنج فیلم اول بر اساس رمان پرفروش مجموعه کتاب های هری پاتر مشهور شده است و قرار است در سه قسمت آخر هم بازی کند
رادکلیف در بیمارستان ملکه شارلوت در جنوب لندن واقع در انگلستان به دنیا آمد و تنها فرزند آلن رادکلیف و مارشا گرشام است. پدرش نماینده ادبی است و مادرش بازیگردان است که در فیلم های مختلفی برای BBC مثل رازهای بازرس لینلی و فیلم جدید تا بهت نخوردم برو کنار کار کرده است. رادکلیف برای اولین بار در سن پنج سالگی به بازی کردن علاقمند شد. در دسامبر 1999 اولین بازی خود را در دومین نسخه فیلم تلویزیونی دیوید کاپرفیلد اثر چارلز دیکنر از شبکه BBC انجام داد که نقش کودکی کاراکتر اصلی را بازی کرد.
در سال 2000، وقتی که دیوید هیمن تولیدکننده فیلم های هری پاتر بازی دنیل را در نمایش سنگ هایی در جیبش را در لندن دید، از او خواست تا برای آزمون بازیگری نقش هری پاتر شرکت کند. در ماه آگوست همان سال، بعد از انجام چندین آزمون مختلف، او برای بازی در بزرگترین اقتباس تاریخ سینما از مجموعه کتاب های موفق و پرجایزه ی جی.کی.رولینگ انتخاب شد. رولینگ شخصا انتخاب او را تایید کرد و گفت: “وقتی فیلم تست بازی دن رادکلیف رو دیدم، فکر کردم که کریس کلموبس هری پاتری از این بهتر نمیتونه پیدا کنه.” رادکلیف در سال 2001 اولین بازی خود را در نقش دوم همبازی پریس براسنان در خیاط پاناما ایفا کرد و فیلم اول هری پاتر، هری پاتر و سنگ جادو اواخر همین سال اکران شد.
علاوه بر این، رادکلیف در چهار اقتباس بعدی فیلم های هری پاتر بازی کرد: هری پاتر و تالار اسرار (2002)، هری پاتر و زندانی آزکابان (2004)، هری پاتر و جام آتش (2005) و هری پاتر و محفل ققنوس (2007). او برای فیلم ششم و هفتم هم قرارداد بسته است. هری پاتر و شاهزاده دورگه که فیلمبرداری آن از سپتامبر 2007 شروع شد، در 21 نوامبر 2008 اکران خواهد شد . هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت اول و دوم هم انتظار می رود در 2010 و 2011 اکران شوند. فیلم های هری پاتر جزو پرفروش ترین های باکس آفیس در سطح جهان بوده اند.

در سال 2002، رادکلیف به عنوان بازیگر مهمان در تئاتر وست اند لندن به نام بازی که نوشته بودم به کارگردانی کنت برانا (که به همراه رادکلیف در هری پاتر و تالار اسرار همبازی بودند) شرکت کرد. در سال 2006، تغییر خود را از بازیگر کودک به بازیگری بزرگسال شروع کرد و درمجموعه تلویزیونی Extras در نقش خودش بازی کرد، بعد از آن هم فیلم درام استرالیایی پسران دسامبر را بازی کرد. این فیلم که تنها در شش هفته فیلم برداری آن به طول انجامید، در امریکای شمالی توسط کمپانی وارنر براز در 14 سپتامبر 2007 اکران شد. رادکلیف با یک مربی زبان حدود شش ماه کار کرد تا لهجه استرالیایی بگیرد. او این نقش را بیشتر برای این قبول کرد که می خواست در فیلمی ظاهر شود که در نقش مکمل باشد تا نقش مرکزی و اصلی. بعد از آن رادکلیف در 27 فوریه 2007 در بازسازی نمایش اکوس، نوشته ی پیتر شفر در نقش آلن استرنگ، پسر اصطبل داری که با اسب ها مشکل روانی دارد ایفای نقش کرد.
این نقش در سطح وسیعی توجه رسانه ها را به خود معطوف کرد و باعث فروش سرسام آور دو میلیون پوندی آن شد که البته رادکلیف در این نمایش عریان ظاهر شده بود. بازی رادکلیف توسط منتقدین بسیار مورد تحسین قرار گرفت بطوریکه اکثر منتقدان تحت تاثیر ظرافت و عمق بازی او بر خلاف نقش همیشگی اش قرار گرفتند. آخرین اجرای رادکلیف در اکوس 9 جوون 2007 بود. بعد از آن این تئاتر در سال 2008 به نیویورک هم راه پیدا کرد و رادکلیف نقش آلن استرنگ را به همراه ریچارد گریفتز دوباره بازی کرد. ریچارد گریفتز در لندن هم در این نمایش همبازی رادکلیف بود که در مجموعه هری پاتر هم نقش ورنون دورسلی را بازی می کند. دنیل گفته بود که نسبت به اجرای مجدد این بازی در برادوی امریکا دچار استرس شده است زیرا بینندگان امریکایی از لندنی ها دقیق تر هستند.
در تابستان 2007 در فیلم درام جک، پسر من در شبکه ITV بازی کرد. این فیلم بر اساس شعر رودیارد کیپلینگ بود و در روز یادبود جنگ در سال 2007 در بریتانیا پخش شود و در سال 2008 هم در ایالات متحده پخش شد. در این فیلم رادکلیف نقش جک کیپلینگ سرباز و فرزند رودیارد کیپلینگ نویسنده را در طی جنگ جهانی اول بازی کرد. او در مورد نقشش گفت:

برای اکثر کسانی که در سن و سال من هستند، جنگ جهانی اول فقط یکی از درس های کتاب تاریخ هست. اما من همیشه شیفته ی این موضوع بودم و فکر میکنم مسائل امروز از همان اتفاق سرچشمه می گیرند.

رادکلیف در سن 16 سالگی اولین نوجوانی بود که خارج از خانواده سلطنتی بریتانیا، پورتره اش در گالری پورتره ملی بریتانیا قرار گرفت. در 13 آوریل 2006، استورات پیرسون رایت، پورتره او را کشید و به عنوان افتتاحیه جدید تئاتر ملی سلطنتی برای اولین بار رونمایی شد و بعد از آن به گالری پورتره ملی بریتانیا منتقل شد و در آنجا ماند. رادکلیف در زمان طراحی پورتره، چهارده ساله بود
ر 9 جولای 2007، رادکلیف و دوستان بازیگر هری پاتری اش، روپرت گرینت و اما واتسون اثر دست ها، پاها و چوب دستی های خود را در تئاتر چینی گروامن در هالیوود منقوش کردند.

در 28 دسامبر 2007، نیویورک تایمز گزارش کرد که قرار است رادکلیف نقش دن الدن، عکاس خبری مرحوم را در فیلم زندگی وی با عنوان سفر بازی کند. کتی، مادر الدن، شخصا رادکلیف را برای این نقش انتخاب کرد. پیش از رادکلیف هیث لجر، رایان فیلیپ و ژواکین فینکس توسط وی رد شده بودند. او در مورد رادکلیف گفت: “پر از انرژی و شوخ طبعی است، مانند پسرم.”
رادکلیف قبلا در مدرسه پسرانه ساسیکس هاوس درس می خواند و برای امتحانات درجه AS خود به مدرسه شهر لندن رفت. او در سه مرحله از آزمون AS خود رتبه A را کسب کرد که در 2006 برگزار شد، اما بعد از آن تصمیم گرفت برای مدتی استراحت کند و از درس فاصله بگیرد.

او بیس گیتار می نوازد و آن را از گری الدمن آموخته است. طرفدار موسیقی پانک راک است و از گروه های مختلفی خوشش می آید. از *** Pistols گرفته تا Arctic Monkeys و اخیرا هم Hard-Fi، Jack Penate و Kate Nash را گوش می دهد. ولی گروه محبوبش The Hold Steady است. در ضمن طرفدار تیم فوتبال باشگاه فولهام هم است. سر صحنه در اوقاتی که ضبط نیست برای پر کردن وقتش تنیس بازی می کند و با بقیه بازیگرها ویدیو گیم بازی می کند. دوستی صمیمی با روپرت گرینت، اما واتسون، تام فلتون و گری الدمن دارد.

رادکلیف در سال 2006 در لیست ثروتمندان مجله ساندی تایمز قرار گرفت که ثروث شخصی او را چیزی حدود 14 میلیون پوند تخمین زده بودند که تبدیل به ثروتمندترین نوجوان بریتانیا شد. بار دیگر هم در سال 2007 در لیست ثروتمندان قرار گرفت که در رتبه 13م جوانان ثروتمند بریتانیا با احتساب 17 میلیون پوند ثروت قرار گرفت. او گفته است برای اولین فیلم هری پاتر 250 هزار پوند دستمزد گرفته است و برای چهارمین فیلم 5.6 میلیون پوند و بیش از 8 میلیون پوند هم برای هری پاتر و محفل ققنوس دستمزد داشته است. با وجود ثروتمند بودنش گفته است که ذائقه گرانقیمتی ندارد. او گفته که بیشتر از همه به کتاب خواندن علاقه دارد که کتاب های بسیاری هم خوانده است. رادکلیف به عنوان حامی بسیاری از موسسات خیریه عمل می کند، مثل موسسه خیریه کودکان دملزا در سیتینگبورن که از طرفدارانش خواسته است به جای کادو فرستادن برای روز تولدش، به این موسسه خیریه کمک کنند. در فوریه 2005، دنیل تی شرت هاگوارتزی خودش را که امضا کرده بود در حراجی خیریه به نفع قربانیان حادثه سونامی سال 2005 فروخت. تی شرت او بخشی از حراجی لباس های هنرمندان برای جمع آوری اعانه به موسسه خیریه بازسازی سریلانکا بود. او این تی شرت را در طی فیلمبرداری فیلم هری پاتر و جام آتش پوشیده بود. این تی شرت فقط به عوامل و بازیگران فیلم داده شده بود. تی شرت او به قیمت 520 پوند یعنی 995 دلار فروخته شد.او طرفدار سرسخت بازی کریکت است و در بازی انگلیس در برابر هند برای 18مین سالگرد تولدش شرکت کرد.
دنیل وقتی به سن 18 سالگی رسید گفت:

من نمیخوام مثل اون آدم هایی باشم که تا 18 سالشون شد میرن یک مجموعه ماشین اسپورت یا یه همچین چیزهایی واسه خودشون میخرن. فکر نمیکنم معقول باشه که ولخرجی کنم. چیزهایی که من دوست دارم بخرم قیمتش از 10 پوند هم بالاتر نمیشه. کتاب و CD و DVD.

فهرست آثار بازی کرده

فیلم ها

سال عنوان نقش
2001 خیاط پاناما مارک پندل
هری پاتر و سنگ جادو هری پاتر
2002 هری پاتر و تالار اسرار
2004 هری پاتر و زندانی آزکابان
2005 هری پاتر و جام آتش
2007 هری پاتر و محفل ققنوس
پسران دسامبر مپز
2008 هری پاتر و شاهزاده دورگه هری پاتر
2009 سفر دنیل رابرت الدن
2010 هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت اول هری پاتر
2011 هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم

تلویزیون

1999: دیوید کاپرفیلد در نقش کودکی دیوید کاپرفیلد
2005: Foley and McColl: This Way Up در قنش ترافیک واردن/خودش
2006: Extras در نقش Boy Scout/ خودش
2007: جک، پسر من در نقش جک کیپلینگ

تئاتر

2002: نمایشی که من نوشته ام در نقش مهمان (تئاتر وست اند، تئاتر ویندوم)
2007: اکوس در نقش آلن استرنگ (تئاتر وست اند، تئاتر گیلگود)
2008: اکوس در نقش آلن استرنگ (تئاتر برادوی، تئاتر برادوهورست)

جوایز برنده شده

نامزد شده

2008

جایزه بهترین بوسه جوایز فیلم 2008 MTV {به همراه کتی لونگ}
بهترین اجرای بازیگر نوجوان (جوایز Saturn)
بهترین بازیگر (جوایز Empire)
2006

بهترین بازیگر جوان (جوایز Broadcast Film Critics Association)
بازیگر سال (AOL Moviefone Moviegoer جوایز)
بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین قهرمان (جوایز فیلم MTV)
بهترین گروه سر صحنه (با اما واتسون و روپرت گرینت در جوایز فیلم MTV)
2005

بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین بازیگر جوان (جوایز Broadcast Film Critics Association)
2003

بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین بازی جمعی (جوایز جامعه منتقدین فیلم Phoenix)
بهترین صحنه فراموش نشدنی (از صحنه “نبرد هری و باسیلیسک” در هری پاتر و تالار اسرار) (جوایز American Moviegoer)
2002

بهترین اجرای بازیگر جوان (جوایز Saturn)
بهترین بازیگر جوان (جوایزه جامعه منتقدین فیلم Broadcast)
بهترین بازیگر مرد (جوایز فیلم MTV)
بهترین تازه وارد (جوایزه جامعه منتقدین فیلم Phoenix)
بهترین تازه کار (به همراه اما واتسون و روپرت گرینت در جوایز Sony Ericsson Empire)
بازیگر برجسته (جوایز American Moviegoer)
بهترین اجرای فیلم جدید: بازیگر اصلی (جوایز بازیگر جوان)
بهترین بازی دسته جمعی (به همراه اما واتسون و روپرت گرینت در جوایز بازیگر جوان)
برنده شده ها

2008

تازه وارد سال لندن (جایزه انتخاب تئاتر انگلیس Whatsonstage.com)
2007

بهترین بازیگر مرد (جایزه سینما ملی انگلیس)
2006

بهترین بازیگر (جایزه بلژیکی Cine)
بهترین ستاره فیلم مرد (طلایی): جوایز Otto 2006
بهترین بازیگر فیلم (جوایژ ژانر علمی تخیلی SyFy Portal)
2005

بهترین بازیگر جوان (جوایژ ژانر علمی تخیلی SyFy Portal)
2004

ده کودک ستاره برتر (تلویزیون آلمانی RTL)
بهترین بازیگر مرد (جوایزه کانال ستاره ژاپنت Star Channel)
بهترین دبیرستانی موفق (به انتخاب بینندگان زیر 16 سال برنامه جوایز Relly)
استعداد جوان سال (جوایز هنرمندان ITV)
بهترین بازیگر فیلم (جوایز کودکان فیلم فیلیپین K-Zone)
بهترین بازیگر ستاره فیلم (جایزه انتخاب کودک هلند)
2003

بهترین بازیگر جوان (جوایژ ژانر علمی تخیلی SyFy Portal)
بهترین بازیگر (جوایز سینما ژاپنت Roadshow Cinema Grand Prix)
2002

شخصیت برتر سال (تایم کودکان)
استعداد جوان برجسته (جوایز Showbusiness)
2001

نوع مطلب : all about harry potter 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
buy viagra in china
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:24 ق.ظ

Nicely voiced without a doubt. !
buy viagra onlines cheap sildenafil uk how to buy viagra without seeing a doctor buy viagra sildenafil online buy viagra online cheap sildenafil generic price where to buy viagra without a prescription rx pharmacy viagra can you buy viagra at the store viagra buy no prescription
cialis by mail in us
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:04 ب.ظ

You said it very well..
buy generic cialis buy cialis uk no prescription buy online cialis 5mg tadalafil 10 mg tadalafil generic cialis 30 day trial coupon safe dosage for cialis ou trouver cialis sur le net brand cialis nl can i take cialis and ecstasy
Cialis generic
دوشنبه 7 خرداد 1397 09:35 ق.ظ

Beneficial content. Kudos!
tadalafilo sublingual cialis online cialis en 24 hora cialis generique cialis 20mg calis side effects of cialis cialis pills price each prices for cialis 50mg tadalafil 10 mg
Cialis canada
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 10:16 ق.ظ

You actually mentioned this wonderfully!
cialis tadalafil online cialis 10 doctissimo cialis taglich cialis 20mg preis cf cialis for sale cialis australian price rx cialis para comprar rezeptfrei cialis apotheke viagra cialis levitra the best site cialis tablets
Viagra generico online
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 08:35 ب.ظ

Terrific material. Thanks a lot!
where can you buy viagra over the counter buy viagra uk online viagra buy viagra pharmacy online viagra buy sildenafil uk can i buy viagra buy generic viagra cheap get a prescription online for viagra online generic viagra pharmacy buy cheap viagra canada how do i buy viagra
Cialis online
شنبه 18 فروردین 1397 10:25 ق.ظ

Effectively voiced certainly. .
cialis kaufen canadian cialis opinioni cialis generico cialis italia gratis cialis for bph we recommend cheapest cialis precios de cialis generico purchasing cialis on the internet enter site 20 mg cialis cost interactions for cialis
Generic cialis
شنبه 4 فروردین 1397 10:20 ق.ظ

You said this exceptionally well.
we recommend cheapest cialis price cialis best are there generic cialis pastillas cialis y alcoho generic cialis at walmart we choice free trial of cialis get cheap cialis cialis generico lilly generico cialis mexico acheter cialis kamagra
zenonia 5 hack
یکشنبه 6 اسفند 1396 08:45 ق.ظ
برادر من پیشنهاد کرد که من این وبلاگ را دوست دارم او کاملا درست بود.
این پست واقعا روزم را ساخت. شما نمیتوانید به سادگی تصور کنید که چقدر زمان برای این اطلاعات صرف شده بودم!
با تشکر!
magic 2015 hack
شنبه 5 اسفند 1396 02:17 ق.ظ
وای، طرح وبلاگ بی نظیر! چقدر طول کشید
یک وبلاگ برای شما را در حال مشاهده یک وبلاگ نگاه آسان است. نگاه کلی سایت شما با شکوه است، بجز محتوای آن!
budtrader
دوشنبه 30 بهمن 1396 07:48 ق.ظ
من استفاده از این وبسایت را از طریق پسر عموی خود توصیه کردم. من دیگر مطمئن نیستم که آیا این قرار است
از طریق او نوشته شده است، زیرا هیچ کس دیگری چنین جزئیاتی را نمی داند
درباره مشکل من شما باور نکردنی هستید! متشکرم!
Keira
جمعه 17 آذر 1396 07:29 ق.ظ
When someone writes an paragraph he/she maintains the plan of a user in his/her mind that how a user can know it.

Therefore that's why this piece of writing is great.
Thanks!
clash royale hacks
دوشنبه 8 آبان 1396 11:59 ب.ظ
من حتی نمی دانم که چطور به اینجا رسیدم، اما فکر کردم این پست عالی بود.
من نمی دانم چه کسی هستی اما مطمئنا می خواهید
اگر بلافاصله به وبلاگنویسی معروف بپیوندید؛) با تشویق!
are psychics real
دوشنبه 8 آبان 1396 08:11 ب.ظ
با درود! توصیه های بسیار مفید در این پست! این تغییرات کوچکی است که بزرگترین تغییرات را ایجاد می کند.
از به اشتراک گذاشتنتان بسیار سپاس گذاریم!
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 08:07 ب.ظ
هر آخر هفته من از این وبسایت بازدید می کنم، همانطور که می خواهم لذت بردم، همانطور که این صفحه وب است
در حقیقت چیزهای خنده دار خیلی جالب هم هست.
phone psychic reading
دوشنبه 8 آبان 1396 04:55 ب.ظ
هوم، به نظر می رسد وبلاگ شما اولین نظر من بود (فوق العاده طولانی)
من حدس می زنم که من آنچه را که نوشتم می گویم و آن را خلاصه می کنم، من کاملا از آن لذت می برم
وبلاگ شما من همچنین یک وبلاگ مشتاق هستم
وبلاگ نویس اما من هنوز به همه چیز جدید است. آیا پیشنهادی برای وبلاگ نویس های تازه کار دارید؟
من واقعا از آن قدردانی میکنم
std clinics near me
دوشنبه 8 آبان 1396 02:58 ب.ظ
داستان الهام بخش وجود دارد. پس چه اتفاقی افتاد؟
مراقب باش!
real psychics
شنبه 15 مهر 1396 04:40 ب.ظ
هر آخر هفته من از این صفحه بازدید می کنم، چون من برای لذت بردن از این دلیل است که می خواهم
این conaces وب سایت واقعا چیزهای جالب خنده دار نیز هست.
What do you do when your Achilles tendon hurts?
دوشنبه 27 شهریور 1396 03:47 ق.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable
know-how concerning unexpected feelings.
vondadragotta.wordpress.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:09 ق.ظ
I was curious if you ever thought of changing
the layout of your website? Its very well written; I love what
youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.

Youve got an awful lot of text for only having 1 or two pictures.
Maybe you could space it out better?
free std testing clinics near me
دوشنبه 5 تیر 1396 06:59 ق.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین در آیا واقعا حل و فصل بسیار خوب
با من پس از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما
قادر به من مؤمن اما فقط برای while.
من این کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما ممکن است را سادگی به کمک پر
همه کسانی معافیت. در این رویداد شما که می توانید
انجام من خواهد قطعا تا پایان مجذوب.
home std test
جمعه 2 تیر 1396 08:44 ب.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آغاز آیا
نه نشستن بسیار خوب با من پس از برخی از
زمان. جایی درون پاراگراف شما موفق به
من مؤمن متاسفانه فقط برای while. من هنوز مشکل خود را
با فراز در منطق و شما ممکن است را
سادگی به پر کسانی که معافیت. در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من می مطمئنا بود مجذوب.
شیدا
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 02:44 ب.ظ
وب خوبی بود اما میتونستی عكس بیشتری از دنیل بذاری
نگین
سه شنبه 13 فروردین 1392 01:11 ب.ظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo

Best Cod Music

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ